środa, 16 września 2009

Blood Frontier - doskonała darmowa (i wolna) rozwałka...

Blood Frontier jest grą FPP opracowaną na silniku Sauerbraten. Można ją ściągnąć z www.bloodfrontier.com, paczka ważąca 270 MiB posiada BF w wersji zarówno dla Linuksa jak i Windows. Rozpakowujemy ją i odpalamy plik bloodfrontier.sh.Rozgrywka to na pozór tradycyjne multi (lub gra z botami) w trybach:
  • Deathmatch
  • Capture The Flag
  • Secure The Flag
oraz możliwość wieloosobowej edycji map (w czasie gry). Do tego dochodzi, w postaci mutatorów, m.in.:
  • InstaGib
  • Last Man Standing
  • Teamplay
  • Paintball (sami sprawdźcie o co chodzi:)Jest jednak coś co odróżnia BF od innych "szybkich" FPP - sposób posługiwania się bronią. Po pierwsze nie zbierzemy jej po prostu zbliżając się do niej, trzeba wcisnąć E lub F. Dlaczego? Bo ilość noszonej przez nas broni jest ograniczona. By wziąć karabin trzeba odłożyć np. miotacz ognia.
Za to ilość pocisków jest nieskończenie duża (nie występują paczki z amunicją). Wokół celownika mamy tylko wskaźnik pokazujący nam pozostałe, do chwili przeładowania, naboje. Nie zauważyłem także apteczek, zdrówko podlega powolnej autoregeneracji...
Do tego dochodzi "niska grawitacja", czyli dalekie skoki.Mało jest gier FLOSS, które oferują więcej graficznych bajerów (mi na myśl przychodzi tylko Nexuiz na silniku Darkplaces), a mających fizykę ragdoll jeszcze mniej... Gdyby nie to, że lokacje są trochę "kanciate" powiedziałbym, że grafika jest wyśmienita:)
Zresztą silnik Sauerbraten zbiera bardzo dobre oceny:
The game is stable, and it preforms on even the smallest machine. With F.E.A.R/Doom 3 quality graphics, this game requires a Quake III-quality computer. And for those who's computers can't handle the F.E.A.R/Doom 3 quality graphics, the game lets you tweak the graphics like any other new game.
Has plenty of features, many you would never expect from a free engine or even a low-budget engine. There are even addons which allow things like Ragdoll physics as in Blood Frontier.
The scripting engine is great, the graphics are great.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz