niedziela, 1 stycznia 2012

Android 4.0, Onlive, bezprzewodowy pad i HDMI

Aplikacja usługi Onlive, umożliwiająca "granie w chmurze", jest dostępna na Androida już od dłuższego czasu. Dopiero teraz, wraz z rozpowszechnianiem się Androida 4.0 nabiera ona sensu.

Już przeznaczony na tablety Android 3.1 przyniósł obsługę peryferii USB, w tym gamepadów. Wersja 4.0 umożliwia podłączenie pada również do telefonu.

Onlive ma dedykowany bezprzewodowy gamepad, listę kompatybilnych urządzeń można znaleźć tutaj. Użycie pada z X-pudła lub PS3 również jest możliwe.

 Poniżej widoczne jest wykorzystanie pada i kilku różnych urządzeń:Ostatnim elementem układanki jest obsługa HDMI. Wyjście HDMI dostępne jest w telefonach z wyższej półki. Niestety nie widziałem jeszcze żadnych testów HDMI w Onlive pod Androidem.

Onlive dla Androida ma szansę na odniesienie sukcesu na rynkach zachodnich. Tam dostępne są odpowiednie łącza i tam gry na konsole są popularniejsze od gier na PC. Gracze konsolowi godzą się na znacznie gorszą grafikę, sterowanie padem i droższe gry, tylko po to by nie martwić się o problemy sprzętowe. Wystarczy, że granie przez Onlive będzie wyraźnie tańsze i konsole stracą rację bytu.

Onlive nie jest jednak alternatywą "dla nas". nie chodzi tu tylko o łącza (najbliższe farmy Onlive są w Wielkiej Brytanii). W Polsce PC są wciąż silne, gracz często zauważa najmniejsze uszczerbki w grafice, a sterowanie padem w FPS-ie i nawet małe opóźnienia są dla niego niedopuszczalne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz